40 rocznica wybuchu stanu wojennego

Dokładnie w 40 rocznice wybuchu stanu wojennego, uczniowie klas G7, G8 oraz 1LO mieli przyjemność odwiedzić Teatr Śląski w Katowicach by zobaczyć sztukę „Czarna Ballada. Wujek 81” w reżyserii Roberta Talarczyka. To fantastyczne przedstawienie w niemal magiczny sposób przenosi nas w czasy PRLU, Milicji, oddziałów ZOMO i zakupów na kartki. Wspaniałe widowisko, pełne muzyki wykonywanej na żywo przez zespół muzyczny i orkiestrę górniczą, wypełnione pięknym śpiewem wspaniałych artystów oraz mocnym brzmieniem rapu w wykonaniu Miuosha, profesjonalnym tańcem oraz niezwykłą grą aktorską było ucztą dla oka i ucha wszystkich widzów. Dla naszej szkoły ten spektakl jest również wyjątkowy ze względu na udział naszego ucznia w tym przedsięwzięciu. Jakub Partuś, uczeń G7, gra jedną z głównych ról w tym przedstawieniu i trzeba przyznać, że idzie mu to znakomicie! Kubie gratulujemy scenicznego sukcesu i życzymy kolejnych ambitnych aktorskich projektów oraz jesteśmy dumni, że tak wspaniale reprezentuje naszą szkołę.